17.09.2010-PERŞEMBE BELDEMİZDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENECEK

Aşağa gitmek

17.09.2010-PERŞEMBE BELDEMİZDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENECEK

Mesaj  Admin Bir C.tesi Eyl. 18, 2010 1:12 pm

Perşembe beldemizde 21 Eylül 2010 Salı günü gönüllü kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Geçici Kan Toplama ünitesi, Perşembe Beldemiz ****** Caddesindeki Eczacı Erhan Yurtöz’ün evinin altındaki dükkanda (eski Yurtöz Eczanesi) 21 Eylül 2010 Salı günü ,10.30 ile 17.00 saatleri arasında gönüllü kan bağışlarını kabul edecek. Kan vermek isteyen vatandaşların kimlikleriyle birlikte anılan saatler arasında anılan adreste hazır bulunmaları gerekiyor. Tüm vatandaşların duyarlı olması istenen kampanya vesilesiyle Kızılay’a kan bağışlayan her vatandaşın Hepatit B, Hepatit C, AIDS, Frengi testleri ücretsiz bakılacak ve kan grubu kartları ücretsiz verilecek. Bu tip hastalık sahibi vatandaşlar saptanarak hem kendi hem de ailelerinin sağlığı için yapılması gerekenler konusunda doktorlar tarafından bilgilendirme yapılacak.Konu ile ilgili olarak Zonguldak Kızılay Kan Merkezi tarafından yapılan açıklama şöyle :

Kan Dünya üzerinde yapılamayan tek ilaçtır, sadece insan vücudundan elde edilir, başka bir kaynağı yoktur. Hayatımızın bir anında ya kendimiz ya da bir yakınımız için kana ihtiyaç duyacağımızı unutmamalıyız. Böyle bir zamanda zorluk yaşamamak için sağlıklı iken Kızılay’ımıza gönüllü kan bağışında bulunarak 3 önemli işi aynı anda yapmış bulunacaksınız.

1.Kendi sağlığımıza sağlık katacağız. Kalp krizi riskimiz azalacak, kandaki kolesterol seviyesi düşecek, kanın yağlanması azalacak, tüm dokularımıza genç, taze kan hücreleri gidecek ve bu da kendimizi daha dinç hissetmemizi sağlayacak.

2. Kızılay’a kan bağışlayan her vatandaşın Hepatit B, Hepatit C, AIDS, Frengi testleri ücretsiz bakılacak ve kan grubu kartları ücretsiz verilecek. Bu tip hastalık sahibi vatandaşlar saptanarak hem kendi hem de ailelerinin sağlığı için yapılması gerekenler konusunda doktorlar tarafından bilgilendirme yapılacak.

3.En önemlisi hiç tanımadığınız, hasta yatağında kana muhtaç bir vatandaşımıza hayat vermiş, hayat kurtarmış olacaksınız. Dinimizce insanlara yardım etmenin, bir insan hayatı kurtarmanın ne kadar büyük bir sevap olduğunu hepimiz biliyoruz.Tüm bunları 15-20 dakikamızı ayırarak Kızılay kan merkezlerine giderek kolayca yapabiliriz. Kızılay’ımız sizlerden aldığı kanları gerekli testlerden geçirerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bizzat kendi araçları ile götürerek, tekrar sağlıklarına kavuşmaları için çalışmaktadır. Unutmamalıyız ki başka Kızılay yok.

Hepinizden hem kendi sağlığınız hem de kana ihtiyacı olan vatandaşlarımızı düşünerek kan bağışı konusunda daha da duyarlı olmanızı istiyoruz. Unutmamalıyız ki bir gün bizim de kana ihtiyacımız olabilir.

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Geçici Kan Toplama ünitesi, en son Perşembe Beldemiz Şehit Astsubay Salim Uçar İlköğretim Okulu Toplantı salonunda. 4 Mayıs 2010 Salı günü, 11.00 ile 16.30 saatleri arasında gönüllü kan bağışlarını kabul etmiş ve 24 vatandaşımız kan bağışında bulunmuştu.
(haber: ferat özyurt)avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 147
Kayıt tarihi : 02/04/10

Kullanıcı profilini gör http://persembeliyim.eniyiforum.org

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz