Persembeliyim-Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

24.02.2011-Rasim Miyanyedi: "Perşembe’nin Hakkını Yedirmem"

24.02.2011-Rasim Miyanyedi: "Perşembe’nin Hakkını Yedirmem" Empty 24.02.2011-Rasim Miyanyedi: "Perşembe’nin Hakkını Yedirmem"

Mesaj  Admin Perş. Haz. 23, 2011 12:00 pm

Perşembe Belediye Başkanı Rasim Miyanyedi, Çaycuma Organize Bölgesinde yer alan ve katı atık çöp ücretlerini Belediyeye ödemek istemeyen sanayicilere seslenerek; “ Perşembe’nin hakkını yedirmem” dedi

Başkan Miyanyedi, Çaycuma Organize Sanayi Bölgesinde , Perşembe hudutları dahilinde yer alan firmalara uzun süredir temizlik hizmeti verdiklerine dikkat çekerek; “ Belediyemiz verdiği hizmetlerin karşılığı olarak vatandaşlarımızdan çevre temizlik vergisi alıyor.Küçük esnafımız ve belde halkımız aldıkları hizmetin karşılığını öderken , Çaycuma Organize Sanayi Bölgesinde yer alan sanayicilerimizin bu hizmeti görmezlikten gelmesi şaşırtıcıdır” diye konuştu.

Perşembe Belediye Başkanı Miyanyedi, göreve geldikten sonra, katı atık ve temizlik hizmetlerinin bedeli ve geçmiş Belediye alacakları ile ilgili olarak Çaycuma Süt firmasının sahibi sanayici Hüsnü Sami Alpan ile bir görüşme yaptığına dikkat çekerek,

“ Sayın Hüsnü Sami Alpan, benim okul arkadaşım ve hepinizin bildiği gibi Çaycuma’nın gözde sanayicilerinden biridir. Kendisini ziyaret ederek bu konuyu aktardım. Kendisi bana beldemiz hudutları dahilinde hizmet verdiğimiz sanayicileri toplayarak, Perşembe Belediyesine destek olacakları sözünü verdi. Ben de Alpan’ın bize ve belediyemize verdiği söze güvenerek hizmete devam ettim. Ancak bu konuda verdiği sözü kısa bir süre sonra unutan Hüsnü Sami Alpan, diğer sanayicileri de (sözünün tersine toplayarak) katı atık ve temizlik hizmet bedeli ödememe kararı aldı.

Şaşırdım! Okul arkadaşım ve değerli bir sanayici arkadaşımızın bu kadar kısa sürede farklı hareket etmesine gerçekten şaşırdım. Ancak şu bilinmelidir ki; belediyemiz eğer oraya bir hizmet veriyorsa hakkını da almak zorundadır.” Dedi.

Sanayici Hüsnü Sami Alpan’ın ısrarla kendisine farklı, sanayicilere farklı konuştuğunu söyleyen Miyanyedi, şöyle devam etti:

“ Alpan , beni gerçekten çok üzmüştür. Benim, Perşembe Belediyesinin ve Perşembe halkının hakkı olan bu hizmet bedelini , silme veya geçiştirme gibi bir yetkim yoktur. Zaten böyle bir şeyi gündeme bile getiremem. Çünkü Perşembe’de tüyü bitmemiş yetimin hakkını ben yiyemem. Hüsnü Sami Alpan’ın olgun davranmasını bekliyorum. Kendisinin Çaycuma OSB’de toparlayıcı olduğunu düşünüyorum. İlk konuşmamızla daha sonrasını teraziye koyarak, Perşembe Halkının hakkını kardeşim bile olsa kimseye yedirmeyeceğimi bilmesini istiyorum.”

Konuyu değişik toplantılarda ve Zonguldak Valisine de dile getirdiklerine değinen Başkan Miyanyedi, “ Bu hizmet ve alacaklar kişisel değildir.Bu hesaplar, bu alacaklar Perşembe Belediyesinin , Perşembe Halkının alacağıdır, verilen hizmetin bedelidir. Tabi ki sanayicilerimize yatırımcılarımıza destek olacağız ama onlar da sözlerini tutacaklar. Her zaman söylediğim gibi, bu makamların görevi, hizmetin yanında belde halkının hakkını da savunmaktır. Umarım gerekli işlemler yapılır ve biz Perşembe Belediyesi olarak verdiğimiz ve vereceğimiz hizmetin karşılığını alırız” dedi.

24.02.2011-Rasim Miyanyedi: "Perşembe’nin Hakkını Yedirmem" 3EZ_myd2
Admin
Admin
Admin

http://persembeliyim.eniyiforum.org

- Similar topics