Persembeliyim-Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

12.02.2011-İlçe Müftüsü Demirtaş Perşembe Beldesini Ziyaret Etti

12.02.2011-İlçe Müftüsü Demirtaş Perşembe Beldesini Ziyaret Etti Empty 12.02.2011-İlçe Müftüsü Demirtaş Perşembe Beldesini Ziyaret Etti

Mesaj  Admin Perş. Haz. 23, 2011 11:54 am

İlçe Müftüsü Hüseyin DEMİRTAŞ,8 Şubat Salı günü Perşembe Beldesine yaptığı ziyarette , Merkez Camiindeki son çalışmaları yerinde inceledi.Demirtaş,cami inşaatındaki hızlı gelişmelerden dolayı mutluluğunu belirterek cami yapım ekibini tebrik etti.
İlçe Müftümüz, cami inşaatındaki hızlı gelişmelerden dolayı mutluluğunu belirtti.Müftü DEMİRTAŞ ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Perşembe Merkez Camii’nde çok önemli bir safha daha geçildi.Yapılan bu özverili çalışmalardan dolayı Cami Derneğimizi kutluyorum.Müftülük olarak camimize her türlü desteği verdik ve vermeye devam edeceğiz.Hayırsever halkımıza çok teşekkür ediyorum.Özveri ile çalışan din görevlilrimizi tebrik ediyorum.Belde halkımız bu cami ile daha da kenetlendi.Bu cami abidevi görüntüsü ile aslında halkımızın dini değerlerine ve cami değerleri ne ne kadar bağlı olduğunu gösteriyor.İnşaallah yakın bir zamanda minarelerin yapımına başlanacak.Bu arada 2011 yılı içerisinde Merkez Bölge Yatılı Kur’an Kursumuzu da hizmete açmak istiyoruz.Camisi ile Kur’an Kursları ile Çaycuma’mız mütedeyyin kimliğin daha da arttığı bir yöre olmanın gururunu yaşayacak”, dedi.

İlçe Müftümüz , 8 ay gibi kısa sayılacak bir süre içerisinde caminin üst katından başlamak üzere kubbelerine varıncaya kadar ustalığını yapan kalfa ve işçilerini de tebrik etti. İlçe Müftüsü Hüseyin DEMİRTAŞ şöyle devam etti:

“Abidevi camilerin projesini yapmak kadar, ustalığı da maharet ister.Bu arkadaşlarımız gerçekten işlerini iyi yaptılar.Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.
Perşembe Beldesi Merkez Camii inşaatını üstlenen ekibin baş ustası Arif LERMİ ise şunları söyledi:

“Ekip olarak bizler Perşembe Beldesine misafir olduk.Cami Derneğimiz başta olmak üzere yöre halkına teşekkür ediyoruz.Her zaman bizim yanımızda oldular, misafirperverlik gösterdiler. Bizler , Mimar Sinan gibi büyük mimarlar yetiştiren medeniyetin çocuklarıyız.Onların hatıralarını incitmeyecek eserler yapmak bize mutluluk veriyor”, dedi.

Perşembe’de inşa edilen cami inşaatında önemli bir safha daha geçildi.2008 yılında fizibilite ve proje çalışmaları başlayan caminin temeli 2009 yılı temmuz ayında düzenlenen törenle atılmıştı.

Perşembe Beldesinde 2009 yılında temeli atılan Merkez Yeni Camii’nin kaba inşatı bitirilerek teslim edildi.Yöre halkının büyük desteği,cami derneğinin özverili çalışmaları ve çevre din görevlilerinin gayretleri ile inşa edilen cami , son görünümü ile gözlere lezzet veriyor.

1700 cemaat kapasiteli, çift minareli , müştemilatında Kur’an Kursu , Konferans Salonu ve diğer eklentileri barındıran cami yeni görünümü ile Perşembe Beldesinin çehresini değiştirdi.Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyelerinden İnşaat Yüksek Mühendisi Ercan YOZGAT tarafından çizilen proje , Selçuklu ve Osmanlı cami mimarisinden esintilertaşıyor.

12.02.2011-İlçe Müftüsü Demirtaş Perşembe Beldesini Ziyaret Etti 449_5
Admin
Admin
Admin

http://persembeliyim.eniyiforum.org

- Similar topics